Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted on Sie 9, 2016 in Pomysł na wnętrze | 0 comments

Wnętrze jak z obrazka – murale i obrazy we wnętrzach

Wnętrze jak z obrazka – murale i obrazy we wnętrzach
Rate this post

akryl-na-płótnie-naszego-autorstwa-miniaturaPopularność obrazów przeżywa renesans. Coraz częściej zlecamy profesjonalistom tworzenie niepowtarzalnych dzieł. Nowością w temacie jest zapożyczony ze sztuki ulicznej mural, który odważnie i bez pytania wchodzi z farbami na ściany wnętrz. To świetny pomysł na niepowtarzalną aranżację.

Murale – niezwykła sztuka z ulicy

Mural – jego nazwa oznacza w skrócie dzieło dekoracyjnego malarstwa ściennego, najczęściej monumentalnego. Na ulicach często służy on wyrażaniu ważnych treści, w domu spełnia funkcję głównie ozdobną. Wszystko jednak zależy od naszych potrzeb i pomysłów.

Mural/obraz – Gdzie zamawiać projekt

Należy pamiętać, że we wnętrzu mural, rządzi się pewnymi prawami. Dlatego potrzeby i pomysły konsultujmy z doświadczonym artystą.

Najlepiej jeśli twórcą malatury jest albo sam architekt (często architekci,tak jak my, sami realizują takie zadania), albo współpracujący z nim artysta. Możecie być wtedy spokojni,że całość pojektu będzie spójna. Poniżej 2 aranżacje – z klasycznym obrazem oraz muralem:

Tutaj obraz ożywia, łamie rutynę, wprowadza ruch i energię. Wnętrze, w bazie bardzo proste i stonowane zyskuje oblicze nowoczesnego wnętrza z charakterem.

Obraz namalowaliśmy na samym końcu, jako element wykończenia. Spójrzcie na zdjęcie i zapytajcie siebie jak wyglądałby ten salon, gdyby ściana była pusta.

Podobnie dzieje się tutaj:

ZAINSPIROWANE obrazem projektanta Keszynsky ze strony ART MADAME

Podłoże jest neutralnie białe, mural – miękki, pastelowy, apetyczny. Ożywia salon, dodaje mu życia i smaku. Podłużne linie współgrają z długimi zasłonami – optycznie”wydłużają” pomieszczenie, dają wrażenie przestrzeni. Owoce nawiązują do posiłków, świeżości. W takim miejscu pzyjemnie zjeść i odpocząć.

Mural – praktyczne wskazówki

Tynk, drewno lub metal – to wszystko sprawdzi się jako podłoże obrazu naściennego. Bardzo gładka powierzchnia daje więcej możliwości – malastwo może być wtedy bardziej szczegółowe. Jeśli malujemy na ścianie, położenie gładzi szpachlowej to konieczność.

Decyzję o doborze farb najlepiej zostawić specjaliście. Kluczowe w zapewnieniu trwałości jest położenie warstwy lakieu UV.

Koszty murala zależą od wielu czyników – głównie od złożoności, czasu, który trzeba poświęcić na jego stworzenie. Tak samo jak indywidualnym dziełem jest mural, tak i jego cena waha się w zależności od zamówienia.

Obraz jako inspiracja dla projektu wnętrza

Obraz to najczęściej aranżacyjna “kropka nad i”. Ale niekoniecznie. Czasem, niczym w baśni Tolkiena*, obraz stwarza nowe światy, od niego wszystko się zaczyna.

Abstrakcyjny, mocny w wyrazie, dominujący. Silne kontrasty, czerń i biel, z przełąmującym akcentem nasyconego niebieskiego. To właśnie Tolkienowski “Drzewo i liść”, od niego zaczęliśmy tworzenie projektu. Malatura zaispirowała kolorystykę salonu – meble, dodatki dobrane zostały pod mural.

Gdzie znaleźć dobrego artystę

Może okazać, się że lokalnie znajdziemy wiele fanastycznej sztuki, którą z powodzeniem zaprosić możemy do domu. Tak i my zaprosiliśmy do współpacy panią Darię Wiercioch, absolwentkę poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego (1999 r.), z którą z powodzeniem realizujemy wspólne projekty.

Daria Wiercoch – swoim malarstwem opowiada człowieka, obraz świata, przekazuje bliskie codziennemu życiu emocje. 

“Ptaki” w salonie to nostalgia, luksus (złoto), wolność. Element dekoracyjny i mocno sentymentalny. Wykonany złotą, połyskującą farbą nadaje klasycznemu salonowi odrobinę współczesności, atmosfera takiego salonu staje się lżejsza, mniej oficjalna.

Nad kominkiem widzimy drugi obraz z serii “Ptaki”.Dzięki temu zabiegowi spajamy oddzielone symbolicznym przejściem 2 pomieszczenia.

Dla zakochanych w słowach, proponujemy mural-sentencję. Takie rozwiązanie pozwala nam zachować pełną kontrolę nad tym,co znajdzie się na ścianie, poza tym możemy codziennie inspirować się poruszającym nas hasłem.


Dlaczego warto zainwestować

Z muralem jak z tatuażem – trzeba go czuć, trzeba być pewnym wzoru i wykonawcy.Co prawda, łatwiej zmienić czy usunąć mural niż tatuaż, ale po co. Skoro można od razu zdecydować się na dzieło sztuki. A jeśli nie jesteśmy gotowi na malaturę ścienną – obraz na płótnie to świetna alternatywa.

Dla nas malarstwo to pasja, element wykształcenia oraz wieloletnie doświadczenie.

Dlatego chętnie doradzimy i odpowiemy na pytania:

zapraszamy do skorzystania z KONTAKTU

Abrys

* baśń “Drzewo i liść” J.R.R. Tolkien

Masz pytania ?, zapraszamy do KONTAKTU rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *