Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted on Cze 26, 2017 in Pomysł na wnętrze | 0 comments

Projekt kliniki dermatologii estetycznej w Poznaniu

Projekt kliniki dermatologii estetycznej w Poznaniu
4 (80%) 1 vote

Klinika Proderma w Poznaniu to kompleksowo “obsłużony” przez nas obiekt w temacie aranżacji i projektu. Nie tylko wnętrze kliniki w całości jest naszym pomysłem ale również elewacja oraz teren przed wejściem, nie wyłączając pylona reklamowego.

Klinika Dermatologii Estetycznej i Laserowej Proderma w Poznaniu

Leczenie i pielęgnacja skóry – zabiegi z tej dziedziny, oferowane są na terenie klinki, stad też wnętrze miało wywoływać uczucie ukojenia i kontaktu z profesjonalną obsługą.

Wnętrze okazało się wyzwaniem

Niewielkie pomieszczenia wymagały dokładnej analizy funkcjonalnej i oszczędności w dekoracji, jednocześnie nie zapominając o efekcie jaki ma klinika wywrzeć na klientach. Estetyczne skojarzenia muszą zaczynać się na poziomie obiektu. Kolorystyka logo była oczywistą inspiracją ale także psychologiczny wpływ użytych barw na psychikę. Małe pomieszczenia ubrane zostały w biel, szarość i turkusowy akcent nawiązujący do logo i wpisujący się w medyczny klimat. Kolor jako dominanta daje na przyszłość możliwości zmiany stosunkowo niewielkim kosztem osiągając od razu spektakularny efekt. Dekoracje użyte oszczędnie – ciemnoszare bonie naprzemiennie z kolorem podkreślonym światłem z kinkietów wzbogacają długą ścianę korytarza do gabinetów.
Oprócz koloru nastrój ukojenia wzmacniają i ocieplają dekoracje : niebieskie pióra w łazience, tapety z ośnieżonymi drzewami i elementy drewnopodobne w gabinetach.

W holu, barwne fronty szaf wraz z ladą przykuwają wzrok wchodzących do klinki. Zagłębienia sufitów i wnęk kryją barwne płaszczyzny dodatkowo wzmocnione oświetleniem.

Wizualizacje pokazują drobne różnice w stosunku do realizacji – rzeczywiste potrzeby nieco zmodyfikowały projekt. Nie miało to jednak znaczącego wpływu na całość wizualną założenia.

Masz pytania ?, zapraszamy do KONTAKTU rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *