Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted on Paź 16, 2017 in Poradnik | 0 comments

Jak niewielkim kosztem zmienić wnętrze domu?

Jak niewielkim kosztem zmienić wnętrze domu?

Jak niewielkim kosztem zmienić wnętrze domu?
Rate this post

Przeważnie urządzamy nasze miejsca zamieszkania w sposób, który nam odpowiada, a po pewnym czasie nudzimy się starym stylem, kolorystyką, meblami czy dodatkami. Wtedy przychodzi czas na remont lub przemeblowanie, a to bywa kosztowne. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zmienić klimat swojego domu i nie pójść przy okazji z torbami, prezentujemy garść ciekawych porad.

Kolor

Oczywiście zmiana koloru odmieni wnętrze. Najprościej byłoby więc przemalować ściany i cieszyć się efektem. Czasem możemy jednak zmienić kolorystykę pomieszczeń bez konieczności malowania ścian i sufitów. Warto zająć się innymi elementami, zaczynając od tych, które mają duże widoczne powierzchnie. Z pewnością będą to zasłony, kapy, obrusy i inne tekstylia (koloryt łazienki bardzo zmienią rozwieszone na haczykach i wieszakach ręczniki w zdecydowanych odcieniach). Barwy to pierwsze, co nadaje rytm i rzuca się w oczy.

Wizja

Kiedy ustalimy już tonację wnętrza, pora zająć się jego stylem. Jeśli mamy jakąś wizję, ale brak nam odwagi na dokonywanie zmian bez możliwości spojrzenia na oczekiwany efekt, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Poza niewątpliwą wiedzą, jak dopasować do siebie umeblowanie, pokaże nam przewidywany rezultat przy pomocy wizualizacji komputerowej. Pamiętajmy o tym, że istnieje wiele aranżacji dla małych i dużych przestrzeni, ale wszystkie bazują na tym, by rozwiązanie było spójne. A nie tak łatwo uniknąć chaosu.

Meble

Przemeblowanie nie zawsze wiąże się z zakupem nowych mebli. Osoba z dobrym smakiem potrafi zmienić wnętrze jedynie przestawiając te, które już tam są. W nowych miejscach zaprezentują się od zupełnie innej strony. Czasem dobrze jest otrzymać nowy wygląd poprzez zmianę obić, by uzyskały nową fakturę i kolor. W ten sposób dopasujemy stare fotele, krzesła i sofy do nowego obrazu. Można też przemalować stół, regał czy szafkę, aby całkowicie zmienić ich charakter. Jeśli planujemy metamorfozę, nie zaczynajmy więc od pozbycia się starych mebli.

Dodatki

Diabeł tkwi w szczegółach. Bez akcesoriów salon wygląda jak pokój hotelowy. Trzeba je jednak dobrać odpowiednio, ponieważ łatwo przesadzić. Sklepy pękają w szwach od różnego rodzaju ozdóbek, a niewprawne oko sprawia, że wybieramy ich zbyt wiele. Jeśli uda nam się ograniczyć względem ilości, a postawić na jakość i odpowiedni dobór elementów, stworzymy nie tylko funkcjonalne, ale piękne wnętrze. Takie, w którym przyjemnie będzie się mieszkać. Oczywiście jeśli nie czujemy się na siłach, na tym etapie znów możemy udać się po pomoc specjalisty. Ktoś z dobrym wyczuciem stylu pomoże nam rozplanować rozmieszczenie modnych i eleganckich gadżetów, poduszek, obrazków, wazonów i dywaników. Warto też zabawić się samemu tymi drobiazgami, które posiadamy. Może część z nich schować do pudeł, a dać szansę tym, które dotąd zalegały zmagazynowane na dnie szaf?

Zmiana wizerunku domu powinna mieć w sobie coś z zabawy, a po wszystkim nieść satysfakcję z dobrze wykonanego zadania oraz cieszyć efektem.

Masz pytania ?, zapraszamy do KONTAKTU rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *