dodatki we wnętrzach

Jak niewielkim kosztem zmienić wnętrze

Przeważnie urządzamy nasze miejsca zamieszkania w sposób, który nam odpowiada, a po pewnym czasie nudzimy się starym stylem, kolorystyką, meblami czy dodatkami. Wtedy przychodzi czas na remont lub przemeblowanie, a to bywa kosztowne. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zmienić klimat swojego domu i nie pójść przy okazji z torbami, prezentujemy garść ciekawych porad.

Kolor

projekt pokoju dziewczynki
Różowy projekt wnętrza pokoju dla dziewczynki od Abrys
Oczywiście zmiana koloru odmieni wnętrze. Najprościej byłoby więc przemalować ściany i cieszyć się efektem. Czasem możemy jednak zmienić kolorystykę pomieszczeń bez konieczności malowania ścian i sufitów. Warto zająć się innymi elementami, zaczynając od tych, które mają duże widoczne powierzchnie. Z pewnością będą to zasłony, kapy, obrusy i inne tekstylia (koloryt łazienki bardzo zmienią rozwieszone na haczykach i wieszakach ręczniki w zdecydowanych odcieniach). Barwy to pierwsze, co nadaje rytm i rzuca się w oczy.

Wizja

wizja i pomysł
Kiedy ustalimy już tonację wnętrza, pora zająć się jego stylem. Jeśli mamy jakąś wizję, ale brak nam odwagi na dokonywanie zmian bez możliwości spojrzenia na oczekiwany efekt, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Poza niewątpliwą wiedzą, jak dopasować do siebie umeblowanie, pokaże nam przewidywany rezultat przy pomocy wizualizacji komputerowej. Pamiętajmy o tym, że istnieje wiele aranżacji dla małych i dużych przestrzeni, ale wszystkie bazują na tym, by rozwiązanie było spójne. A nie tak łatwo uniknąć chaosu.

Meble

realizacja projektu Abrys
Realizacja projektu wnętrza Abrys
Przemeblowanie nie zawsze wiąże się z zakupem nowych mebli. Osoba z dobrym smakiem potrafi zmienić wnętrze jedynie przestawiając te, które już tam są. W nowych miejscach zaprezentują się od zupełnie innej strony. Czasem dobrze jest otrzymać nowy wygląd poprzez zmianę obić, by uzyskały nową fakturę i kolor. W ten sposób dopasujemy stare fotele, krzesła i sofy do nowego obrazu. Można też przemalować stół, regał czy szafkę, aby całkowicie zmienić ich charakter. Jeśli planujemy metamorfozę, nie zaczynajmy więc od pozbycia się starych mebli.

Dodatki

dodatki do wnętrz
Diabeł tkwi w szczegółach. Bez akcesoriów salon wygląda jak pokój hotelowy. Trzeba je jednak dobrać odpowiednio, ponieważ łatwo przesadzić. Sklepy pękają w szwach od różnego rodzaju ozdóbek, a niewprawne oko sprawia, że wybieramy ich zbyt wiele. Jeśli uda nam się ograniczyć względem ilości, a postawić na jakość i odpowiedni dobór elementów, stworzymy nie tylko funkcjonalne, ale piękne wnętrze. Takie, w którym przyjemnie będzie się mieszkać. Oczywiście jeśli nie czujemy się na siłach, na tym etapie znów możemy udać się po pomoc specjalisty. Ktoś z dobrym wyczuciem stylu pomoże nam rozplanować rozmieszczenie modnych i eleganckich gadżetów, poduszek, obrazków, wazonów i dywaników. Warto też zabawić się samemu tymi drobiazgami, które posiadamy. Może część z nich schować do pudeł, a dać szansę tym, które dotąd zalegały zmagazynowane na dnie szaf?
Zmiana wizerunku domu powinna mieć w sobie coś z zabawy, a po wszystkim nieść satysfakcję z dobrze wykonanego zadania oraz cieszyć efektem.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, szukasz pomocy czy zwyczajnie chciałbyś zadać jakieś pytanie – wypełnij proszę ten formularz i skontaktuj się ze mną. Czasami jestem na budowie, zatem nie bądź rozczarowany jeśli odpowiedź nie nadejdzie od razu 😉

architekt wnętrz Agnieszka Wojciechowska

Inne artykuły, które mogą Ci się podobać

jesienne kolory we wnętrzach

Jesienne wnętrza

Mieszkanie w jesiennym klimacie Jesień to czas, kiedy zaczyna być zimno i mokro. Wracając do domu, chcemy, by dla kontrastu zrobiło nam się ciepło i

aranżacja małego mieszkania

Pomysł na mały metraż

Większość ludzi skarży się na zbyt małe lokale. Brakuje miejsca do pracy, przechowywania, gotowania i przyjmowania gości. Kawalerki przeznaczone dla jednej osoby lub pary często

beton strukturalny od Fu-Tung Cheng projekt wnętrza

Beton strukturalny we wnętrzu

Beton znów na salonach Beton przez ostatnie kilkadziesiąt lat przede wszystkim kojarzył się z mocarną, toporną zabudową, zimnym materiałem do podstawowych elementów, który należało jak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.