pokój dla dziewczynki od Abrys

Wystrój wnętrz

Brak czasu na dekorowanie, utrzymanie w należytym porządku domu, mieszkania sprawia, że ludzie szukają czegoś co da się zrobić szybko i praktycznie. Jednak nawet w takiej sytuacji charakter jaki otrzymamy jest niezbędny. Dobór materiałów, mebli, dodatków i odpowiedniej kolorystyki to wielcy sprzymierzeńcy dla tych, którzy chcą, aby wnętrze było bardziej eleganckie i odzwierciedlało „sposób bycia właściciela”.

Kolory są modne i stały się kluczowym elementem dekoracji.

Harmonia i jakość

Jedną z głównych klamr, która spina projekt domu czy mieszkania jest : harmonia. Harmonia między stylami i elementami użytymi we wnętrzu. Najczęściej będzie to kolor, tkanina, tekstura tkanin czy odpowiednie oświetlenie. A oświetlenie ma osobliwą cechę; potrafi mocno podnieść walory projektu, wnętrza, ale też – przez niełaściwe użycie – całkiem te walory zmarnować.

Mówiąc o harmonii, możesz zaprojektować nowoczesne wnętrza i połączyć je, udekorować z niektórymi klasycznymi elementami. Lub odwrotnie, możesz stworzyć klasyczną aranżację i połączyć ją ze współczesnymi detalami. Należy jednak w tym zachować ostrożność.

Jeśli próbujemy swoich sił w dekorowaniu wnętrz, warto wiedzieć, że aby uzyskać dobry i spójny charakter, należy pamiętać o unikaniu stosowania zbyt wielu mocnych elementów, kolorów. Kiedy używamy tylko jednego ocienia, koloru praktynie niemożliwe będzie popełnienie błędu. 

piękne drewniane panale na podłodze w domu jednorodzinnym
Ralizacja projektu wnętrza Abrys

A czym jest dopasowanie się projektu wnętrza?
Projektowanie jest jak moda: właściwie można zastosować wszystko co jest zgodne z gustem danej osoby, mieszkańców. Zasad zbyt wielu nie ma, ale warto wziąć pod uwagę architekturę samego budynku, domu i od niego czerpnąć pomysł na same wnętrze.

Na przykład nie będzie dobrym pomysłem otaczanie się klasycznymi elementami kiedy sam dom jest bardzo nowoczesny. Dobrze jest podążać za stylem domu. Jednak posiadanie jednego, dwóch „starszych” elementów w nowoczesnej rezydencji zapewni inną, ale piękną kombinację dekoracji. Warto spróbować.

Ściana

Nie ma znaczenia, czy jest to obraz, zdjęcie, rzeźba czy plakat z ulubionym superbohaterem. Podczas dekorowania ściany wszystko może pójść dobrze lub źle, w zależności od dawki, układu, oświetlenia i pozycji.

ściana z obrazem - dekoracja
Obraz na ścianie Daria WIercioch, projekt wnętrza Abrys

Jeśli chodzi o zdobienie ścian to sztuka ma moc ożywiania pomieszczeń. Dodaje niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu i z pewnością wyróżni je spośród innych. Wnosi element klasy i wyrafinowania, któremu nie może dorównać żaden inny rodzaj dekoracji czy wyposażenia. Posiadanie obrazu na ścianie może całkowicie zmienić atmosferę pomieszczenia, czyniąc je bardziej przytulnym i zorientowanym na relaks, kontemplację. Niezależnie od tego, czy wybierzesz obraz olejny, plakat, czy rzeźbę, fotografię – możesz być pewien, że Twoje wnętrza będą wyglądać oszałamiająco. 

W przypadku kolorowych rysunków idealnym rozwiązaniem byłoby powiesić je na jaśniejszych ścianach.

Duże obrazy powinny wisieć same na ścianie. Średniej wielkości można powiesić dwa obok siebie. Wiele małych obrazków, tworzących figury geometryczne jest bardzo mile widzianych na Twojej ścianie 😉

Jeśli masz jakieś wątpliwości, szukasz pomocy czy zwyczajnie chciałbyś zadać jakieś pytanie – wypełnij proszę ten formularz i skontaktuj się ze mną. Czasami jestem na budowie, zatem nie bądź rozczarowany jeśli odpowiedź nie nadejdzie od razu 😉

WIadomość z posta bloga
architekt wnętrz Agnieszka Wojciechowska
Architekt wnętrz Agnieszka Wojciechowska

Inne artykuły, które mogą Ci się podobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *