akcesoria łazienkowe i dodatki

To, jak zaprojektujesz łazienkę, zależy od wielu czynników. Spójrzmy na cztery sposoby, które są powszechnie stosowane przy wyposażaniu łazienki – klasyczny, stonowany, jasny i zabawny. Czytaj dalej, podamy więcej informacji o każdym z nich …

Łazienkowe akcesoria, bo każdy szczegół ma znaczenie.

To, jak zaprojektujesz łazienkę, zależy od kilku czynników. Po pierwsze trzeba brać pod uwagę ogólny styl domu. Jeśli wszystko w Twoim domu jest klasyczne, ma rustykalny charakter, posiadanie motywu oceanu w łazience może wydawać się nie na miejscu. Po drugie, masz swoją wizję jak łazienka mogłaby wyglądać. Dla dzieci możesz wybrać zabawny, bajkowy motyw; dla tych, którzy szukają odprężającej atmosfery, miejsca, w którym można się w pełni odprężyć pod koniec długiego dnia – idealne będą spokojne kolory jak w spa.

aranżacja małej łazienki
aranżacja i wizualizacja Abrys

Podobnie rodzaje kolorów, które lubisz – wraz z ogólną jasnością łazienki (wielkość okien, strona świata, itp) – mogą decydować o tym, czy odpowiednie będą akcesoria w jaskrawych kolorach, czy stonowanych. Wreszcie, jest Twoja osobowość lub osobowość osoby, która będzie najczęściej korzystać z łazienki.

Pisaliśmy, że wśród sposobów podejścia do aranżacji łazienki można wyróżnić cztery, które dość często się wykorzystuje – klasyczny, stonowany, jasny i zabawny.

W klasycznej łazience możesz wybrać akcesoria łazienkowe w stonowanych kolorach, być może z subtelnymi kwiatowymi wzorami. Nakładki na deskę sedesową, ręczniki, maty łazienkowe jako ściany, akcesoria łazienkowe na blacie – mydelniczka lub pompka do mydła, uchwyt na szczoteczkę do zębów i tym podobne – wszystko to można spasować z zasłoną prysznicową. Możesz zacząć od zasłony prysznicowej w neutralnym kolorze, takim jak beż, z różowym zdobieniem i dopasować pozostałe akcesoria łazienkowe do różowego odcienia.

Jeśli zamiast tego starasz się stworzyć stonowaną aranżację w swojej łazience, prawdopodobnie wybierzesz również delikatne odcienie, ale zamiast kwiatowych dopełnień możesz wybrać nieco bardziej nowoczesne akcesoria łazienkowe, takie jak te, które możesz znaleźć w spa. Stonowane odcienie zieleni lub błękitu, naturalne kolory, które przypominają kamień lub glinę, to dobre kolory bazowe dla Twojej łazienki. Rozważ zasłonę prysznicową w jednolitym kolorze lub taką, która jest patchworkowa – np kwadraty o uzupełniających się kolorach. Wybierz pasujący dywanik łazienkowy, ręczniki kąpielowe, pasującą deskę sedesową i proste chromowane akcesoria łazienkowe.

jasna i słoneczna łazienka w projekcie Abrys
projekt i wizualizacja łazienki Abrys

Alternatywnie, jeśli podobają Ci się jasne, nowoczesne kolory, możesz znaleźć tą jasność w jednokolorowych zasłonach prysznicowych, ozdobach okiennych, ręcznikach kąpielowych i matach prysznicowych. Mogą one stworzyć wyrazisty, nowoczesny wygląd. Możesz stosować wiele różnych słonecznych, jednolitych kolorów, mieszając je z tymi samymi odcieniami osadzonymi w geomatrycznych wzorach, paskach, etc. Przekonasz się, że można w ten sposób stworzyć spójny wygląd łazienki, nawet jeśli nie wszystkie elementy są ze sobą ściśle powiązane.

Zabawa kolorami w łazience jest kreatywnym zadaniem, ale niekótrzy wolą inne podejście. Niezależnie od tego czy aranżaujesz łazienkę dla dzieci czy dla młodych duchem, możesz przy tej okazji mieć również wiele zabawy. Możesz na przykład wybrać jasny, akwarystyczny motyw – tropikalne ryby na zasłonie prysznicowej, jasne ręczniki we wzory przypominające fale, mata łazienkowa w kształcie rybki, a nawet deskę klozetową przypominającą wnętrze akwarium (razem z rybkami). Możesz wybrać delfiny, wieloryby czy postacie z bajek jako motyw przewodni do swojej łazienki.

Niektórzy nadal mają słabość do rybki Dory czy Spongebob’a, i to może zdecydować o wykorzystaniu tej postaci jako tematu głównego w łazience. Zasłona prysznicowa z rybką Dory i zestaw akcesoriów łazienkowych z uchwytem na szczoteczkę do zębów, koszem na śmieci i mydelniczką mogą być używane z pomarańczowymi lub żółtynmi ręcznikami oraz czerwoną lub czarną matą łazienkową i deską sedesową.

aranżacja łazienki dla dziecka - wizualizacja i projekt Abrys

Oczywiście nie są to jedyne „sposoby na łazienkę”; cokolwiek Cię interesuje, cokolwiek Cię inspiruje może stać się podstawą do jej urządzania. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kolorowe kwiaty, jednolite kolory, pastele czy coś zupełnie innego – na przykład prosty, nowoczesny wygląd z wykorzystaniem bieli – to małe detale połączą wszystko w harmonijną całość. Ręczniki kąpielowe, które nie do końca pasują do reszty kolorów, deska sedesowa z motywem akwarium i bambusowa zasłona prysznicowa – te rzeczy nie tworzą uporządkowanej aranżacji.

Na szczęście łatwo jest znaleźć akcesoria łazienkowe, które pozwolą nadać jej harmonii – oczywiście gdy już zdecydujesz, jaki wygląd i styl chcesz stworzyć.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, szukasz pomocy czy zwyczajnie chciałbyś zadać jakieś pytanie – wypełnij proszę ten formularz i skontaktuj się ze mną. Czasami jestem na budowie, zatem nie bądź rozczarowany jeśli odpowiedź nie nadejdzie od razu 😉

WIadomość z posta bloga
architekt wnętrz Agnieszka Wojciechowska
Architekt Agnieszka Wojciechowska

Inne artykuły, które mogą Ci się podobać

pokój dla dziewczynki od Abrys

Dekoracje wnętrz

Wystrój wnętrz Brak czasu na dekorowanie, utrzymanie w należytym porządku domu, mieszkania sprawia, że ludzie szukają czegoś co da się zrobić szybko i praktycznie. Jednak

jaki jest koszt projektu wnetrza

Ceny koszt projektu

Jeśli zadajesz sobie pytania : Ile kosztuje projekt wnętrza? Czy warto korzystać z tej usługi? Czy doświadczony wykonawca może pomóc w zaprojektowaniu wnętrza? to w

remont domu i nadzór przez architektów abrys

remont domu

Remont starego domu Nowe budownictwo ma wiele zalet, jednak stare domy mają w sobie wyjątkowy urok. Stary dom na wsi, drewniany lub przedwojenny z cegły

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *